Jaký je SEO ceník? Dle čeho se orientovat?

SEO je možno výstižně definovat coby optimalizace webových stránek. Záměrem je zvýšení návštěvnosti webu ze strany návštěvníků přicházejících z různých vyhledávačů. Není však návštěvník jako návštěvník! Je důležité, aby byla navýšena návštěvnost ze strany těch, kteří náleží do vaší cílové skupiny a dokáží naplnit váš cíl, tj. prodej zboží, objednávka https://www.ceskaposta.cz/sluzby/ostatni-sluzby/objednavka-na-pobocku sortimentu, nový klient apod.
web a optimalizace

Off-page faktory

Skupina činitelů, která má přímý vliv na webové stránky, tj. stáří domény a zpětné odkazy. Co se týče domény, tak sice se může zdát, že čím starší, tím lepší. Avšak nemusí to striktně platit u domény s černou minulostí, tj. vyhledávačem byla potrestána za nelegální praktiky. Za stáří či věk domény se nepovažuje datum registrace, ale datum, kdy vyhledávače na doméně zjistili obsah.
seo 521

Zpětné odkazy mají podstatný vliv na efektivnost návštěvnosti webových stránek. Ze zpětných odkazů umístěných na jiných webech přicházejí návštěvníci na váš web. Pouze v případě, že máte vskutku adekvátní zpětné odkazy, tak se dostanou na vaše stránky návštěvníci náležející do vaší cílové skupiny, tj. zkrátka ti, které potřebujete. Budování zpětných odkazů neboli linkbuilding je holt vědou či magií, se kterou si poradí opravdu mistři svého oboru.

On-page faktory

V tomto případě se jedná o skupinu faktorů, které jsou ovlivnitelné ze strany správce obsahu a tvůrce webové stránky. Týká se to především strukturovanosti obsahu. Význam mají slova a slovní spojení. Právě dle umístění slov v obsahu webu může vyhledávač určit důležitost, význam i vztahy slov. Lépe je hodnocen web mající správně zvolený titulek, jenž obsahuje klíčová slova, správný nadpis, podnadpisy, odkazy apod.

Vliv má i samotné načítání webové stránky. Stránky, které se načítají pomalu, odradí tak mnoho potenciálních návštěvníků.

Jak je patrné, jedná se o jistou vědu, kterou je lépe svěřit do rukou profesionálů. Vzhledem k tomu, že se jedná vždy o individuální záležitost a posouzení, nelze poskytnout univerzální SEO ceník. Veškeré náležitosti s vámi budou probrány a na základě poskytnutí potřebných informací, které mají vliv. Garancí je, že vám SEO ceník v rámci služeb bude sdělen po vzájemné konzultaci.