Bydlení v mobilním domě

Každý z nás se chce odstěhovat od rodičů a začít plnohodnotný život. V takovém případě je potřeba sehnat bydlení, kam se můžete přesunout. Ovšem dnešní doba není vůbec jednoduchá a vlastní bydlení je velice nákladné. Nejen, že jsou vysoké úroky u hypoték, ale člověk musí mít také našetřenou nemalou částku, která k hypotéce musí být. Pokud jste sám a nemáte partnera, nebo partnerku, je šetření o to horší. Ovšem šance na bydlení pořád je, a to díky mobilním domům, které jsou levné a dobře dostupné.

mobilní domy

Mobilní domy Praha, je společnost, u které si můžete vybrat svoje vysněné bydlení. Tento prodejce mobilních domů, se zajímá jak o novinky na trhu, tak o starší domy a bude jen na Vás, čemu dáte přednost. Samozřejmostí je, že v jejich nabídce najdete jak celoroční domy, tak ty sezónní. Všechny jejich domy, které mají skladem najdete na jejich internetových stránkách, a to včetně těch, které mají na pobočku teprve dojít. Kromě pobočky v Praze se můžete vydat i na pobočku do Hradce Králové, či do Brna. Ovšem není od věci, si dopředu na prodejnu zavolat, zda dům, který si chcete prohlédnout je na dané prodejně.

mobilní domy

Kromě toho se můžete těšit na milí personál, který Vás domem provede a seznámí se všemi zajímavosti. Na stránkách firmy si však můžete přečíst dostatek informací o mobilním domu a také to z čeho je vyrobení a jak je hlavně vybavení. Nové mobilní domy mají veškeré vybavení, a to včetně elekroniky. Tudíž nenecháte na výbavě ani korunu navíc a můžete se ihned stěhovat. Kompletní úpravu terénu a pokládku s dopravou si zařizuje firma sama. Nebudete tak mít zbytečnou práci s úpravami a dopravou. Neváhejte a zkuste se jeden den zajet podívat na tyto prodejny. Zaručeně se Vám nové mobilní domy budou líbit a zjistíte, že toto bydlení je daleko lepší, než se zdá na první pohled. Sami si tyto domy zamilujete a určitě je doporučíte přátelům a rodině.

Užijte si dostupné bydlení bez komplikací!

Chcete bydlet, a nevíte, jak to udělat, aby vám banka dala potřebnou půjčku? I když vám to nyní připadá, že hypotéka, a hodně vysoká, je ve vaší situaci jediným možným řešením, tak věřte tomu, že to jde i jinak, a mnohem lépe. Třeba tak, že si koupíte osvědčený mobilheim.dřevěná chata v lese
Dřevěné mobilní domy jsou u nás stále ještě horkou novinkou, i když si je pořizuje stále více lidí. Ovšem na západ od nás se využívají již desítky let a jedná se tam o běžnou levnou alternativu bydlení, která lidem dobře slouží v situacích, kdy nemají peníze na rozdávání, anebo si na krk nechtějí uvázat rizikovou hypotéku. Ať tak či onak, jistě se vám vyplatí, když si o tomto typu bydlení zjistíte více informací.
Stačí se porozhlédnout po internetu, a brzy budete mít jasnou představu o tom, o co se jedná. Nicméně ten nejlepší obrázek o tomto dobře dostupném bydlení si uděláte, když navštívíte centrum vzorových staveb. V areálu výrobce si vše důkladně prohlédnete do nejmenších detailů, a to jak zvenčí, tak i uvnitř.domeček, zahrádka
Takže záhy zjistíte například to, že interiér mobilheimu je prakticky k nerozeznání od běžného menšího městského bytu. Ať už jde o jeho dispozice, o vybavení nábytkem anebo spotřebiči, anebo o jiné zařízení.
Na druhou stranu, nic vám nebrání, abyste si nechali stavbu vyrobit jinak, podle vašeho vlastního přání.
Anebo pokud chcete ještě více ušetřit, můžete vybírat nejen z novostaveb, ale i z již použitých domků, které jsou samozřejmě ještě levnější.
Tyto stavby mají ovšem mimo nízké ceny také jiné výhody – jak již jejich název napovídá, je možné je stěhovat z místa na místo – protože nemají pevné základy spojené se zemí. Proto pro jejich umístění nebudete potřebovat žádné úřední povolení. A proto vznikají u výrobce, který je následně http://www.benesov-city.cz/vismo/zobraz_dok.asp%3Fid_ktg%3D1091 dopraví přesně tam, kam budete chtít – odpadnou vám starosti se stavbou a ihned po usazení domu na místo se můžete nastěhovat!

Boj s roztoči nemusí být marný

Nejsou vidět, ale umí nepříjemně zkomplikovat život. Zejména pokud jste alergičtí nebo astmatici. Řeč je o roztočích. Líbí se jim v každé domácnosti. Především si libují v matracích a dalších lůžkovinách jako jsou deky a polštáře. Dalšími favority jsou koberce, sedačky, závěsy, záclony, šatník a plyšáci. Vyhovuje jim teplo, vlhko a tma. Jako potrava jim slouží odumřelá kůže, zbytky nehtů a vlasů. Co způsobuje lidem problém není samotný živočich patřící k řádu pavoukovců, ale jeho výkaly. Nejvíce pak škodí jejich vdechování. Pro zdravého jedince jsou však neškodní.
Roztoč pod mikroskopem
 
Jak poznat alergii na roztoče:

  • Uslzené a oteklé oči
  • Svědění nosu
  • Kýchání, rýma, kašel
  • Dušnost
  • Zhoršení astmatu nebo jeho vznik

 
Jak se milionů těchto neviditelných nezvaných obyvatel domácnosti zbavit? Obyčejné luxování matrací nebo praní na nízkou teplotu nepomůže. Nemají ale rádi sucho, vysoké teploty a světlo.
 Ničím nerušený spánek
Pozor na vlhkost
Optimální je dostat vlhkost v domácnosti pod 50 %. Roztoči v těchto podmínka vysychají a umřou. Pokud jste alergičtí a astmatici sušte prádlo venku nebo si pořiďte sušičku, často větrejte a při vaření nezapomeňte zapnout digestoř. Dejte si pozor i při vybavování domácnosti. Upřednostněte laminátové podlahy a lakovaný nábytek, které není porézní.
 
V zimě mráz v létě slunce
Často větrejte a snažte se udržet vnitřní teplotu okolo 22 stupňů, ne více. V zimě se doporučuje vytáhnout matrace ven a nechat je vymrznout. Pokud máte děti, které se nechtějí vzdát svých oblíbených plyšáků, můžete si taky pomoci a není třeba je hned vyhazovat. V tomto případě nemusíte ani čekat na zimu, poslouží vám obyčejný mrazák. Hračky do něj vložte jednou týdně po dobu 6 hodin a poté vyperte. V létě zase můžete využít sluneční paprsky.
 
A co dál?
·         Zbavte se koberců, minimálně těch s dlouhým chlupem.
·         Zkuste se vyhnout záclonám a závěsům.
·         Lůžkoviny perte na 60 stupňů a více.
·         Pravidelně přetáčejte matrace.
·         Nezakrývejte postel hutným přehozem, nechejte ji pořádně vyvětrat a vyschnout.
·         Prach utírejte vlhkým hadrem.
·         Pořiďte si čističku vzduchu.
·         Zařaďte do úklidu spreje proti roztočům.
·         Provoňte si byt eukalyptovým olejem.

Postel, na které se vyspíte do růžova

Postel je snad tím nejdůležitějším kusem nábytku, který nemůže chybět v žádné domácnosti. Právě na ní totiž záleží, jaký bude váš den a zda do něj vykročíte šťastnou nohou a s úsměvem anebo naopak. Vždyť všichni moc dobře víme, že platí, jak si kdo ustele, tak si také lehne, a tak se také vyspí. A dobrý spánek je základem každého úspěšného dne. Proto neváhejte a výběru té pravé postele věnujte vždy dostatek pozornosti tak, abyste s ní mohli být po dlouhá léta spokojeni.

dřevěná stěna

Kvalita postele a potažmo vašeho spánku nezáleží pouze na kvalitě matrace. I přesto, že její výběr je opravdu důležitý. Vždy byste si ji měli zvolit podle svých vlastních preferencí tak, aby se vám jen tak neproležela, a tak, aby odpovídala vašim požadavkům na měkkost, respektive tvrdost postele. Takže ten nejlepší způsob, jak si matraci vybrat, je prostě si na ni v prodejně na chvíli lehnout a důkladně si ji vyzkoušet v praxi. A rozhodně se toho nemusíte bát – všichni správní obchodníci s takovým postupem počítají.

Nicméně dobře byste si měli zvolit také postel, tedy ten rám, na kterém bude matrace ležet. Na výběr máte hned celou řadu materiálů, ale jen málokterý z nich vám poslouží tak dobře, jako staré dobré masivní dřevo. Jedná se o přírodní materiál, který vám zaručuje naprostou zdravotní nezávadnost, vysokou pevnost a odolnost. A navíc je dokonalý na pohled a skvěle zapadne do každého typu interiéru, ať už takový kus nábytku z masivu postavíte kamkoli.

matrace s polštářem a medvídkem

Takže nezapomeňte na to, že pokud se chcete opravdu dobře vyspat, tak je tou nejlepší volbou postel z masivního dřeva o rozměrech postele 90×200 cm anebo i větší, podle toho, kolik vás na ní bude spát. Taková postel opatřená kvalitní matrací, vás nikdy nezklame a zaručí vám mnoho dlouhých let toho nejsladšího spánku. Vždyť kdo z nás by se nechtěl vyspat do růžova?