S čím betonové ploty konkurují jiným řešením

Žádný masivní výkop – pro výstavbu cihlové a kamenné zdi potřebujete nejprve začít od základů, tedy konkrétně je nutné vyhloubit po celé délce oplocení hlubokou rýhu, kterou zalijete betonem, a teprve na ní budete klást jednotlivé stavební segmenty. Pokud základy podceníte, zídka se vám pravděpodobně zřítí. U betonového plotu ve Znojmě a kdekoli jinde stačí jen vyhloubit otvory pro sloupky, tedy mnohem méně práce a s tím spojených nákladů.

květina u zdi

Výstavba je rychlá, ale ne na úkor životnosti – když budete stavět cihlovou zeď a budete spěchat, ošidíte maltu, spáry budou každá jiná, zeď bude křivá a navíc se vám může po půl roce celá stavba sesypat. Tady zcela nepochybně platí ono přísloví o kvapnosti práce. S betonovými ploty je to rozhodně snazší, neboť můžete být zcela precizní, a přesto budete mít hotovo mnohem dříve. Zároveň tím získáte konstrukci velmi pevnou, s životností, odhadem čtyřiceti let.

kamenná zeď

Může i pěkně vypadat – neobávejte se toho, že betonový plot rovná se vojenský bunkr. Beton je pouze materiál, s nímž se vyplňují speciální formy, a výrobky nabývají mnohdy až uměleckého rázu. Když umělci zhotovují z betonu ozdobné vázy, mísy, svítidla, stoly, kašny, koule a další dekorativní předměty, proč by to samé nemohl zvládnout plot z betonu? Betonové panely a sloupky mají mnoho druhů různých reliéfů a jsou vyráběny v několika barevných odstínech, takže máte poměrně pestrý výběr. A nejste-li dostatečně kreativní a schází-li vám inspirace, stačí zalistovat napříč Internetem a prohlížet různé hotové stavby, s nimiž se lidé rádi chlubí.

Beton se dřevem nebo s kovem – beton se dobře hodí jak k dřevěnému masivu, tak i ke kovovým konstrukcím, vzájemné kombinace působí zajímavě a mohou odlehčit vzhled zejména u velkých ploch a tam, kde dáváte přednost tradičnímu řešení dřevěných plotovek či ocelových mříží.