Meditace jako klíč k lepšímu životu

V dnešní uspěchané době jsme se příliš vzdálili věcem, které pro mnoho kultur byly na běžném denním pořádku. U nás úplně obvyklé nebyly, ale poslední dobou si nachází čím dál větší počet příznivců. Jejich blahodárný vliv na lidský organismus byl mnohokrát vědecky potvrzen. Řeč je o meditacích. Nemusíte kvůli nim chodit na žádné kurzy, ani si platit členství ve spolcích. Meditovat můžete kdykoliv, kdekoliv, a zadarmo.

meditující slečna

Naučí se to i začátečníci
Je naivní si myslet, že během meditace se dostane vaše vědomí do jiné dimenze. Toto umí spíš jen Indiáni a hrstka dalších lidí, pro které jsou meditace běžná denní činnost, a věnují se jí od útlého věku. Nám v moderní civilizaci bohatě postačí, když si zameditujeme třeba pomocí Youtube. Najdeme zde spoustu meditací pro pokročilé, a hlavně pro začátečníky. Jak jinak začít, když nechcete utrácet tisíce za kurzy?

Základem je vybrat si vhodnou meditaci, nejlépe podle doporučení v komentářích nebo na internetu. Najdete si tak snadno tu, která pro vás bude vhodná. Chcete meditovat jen tak, nebo zlepšit své vnímání světa? Chcete se naučit být pozitivní? Začínáte se zajímat o to, že myšlenky mají vliv na váš život? Všechny tyto meditace najdete volně přístupné.

Chce to klid
Zdá se to být snadné, ale myšlenky se vám derou na povrch pořád. Při meditace se člověk snaží na chvilku vypnout a na nic nemyslet. Jde o souboj podvědomí a vědomí. Najděte si klidné místo, kde vás nebude rušit nikdo a nic. Zkontrolujte si internetové připojení, případně vypněte reklamy.

meditující muž

Ve videu vás meditací provede ten, kdo ji nahrál. Dají se najít opravdu skvělé meditace, po kterých se budete cítit mnohem lépe. Najdete jak zahraniční, tak v českém jazyce. Stačí jen poslouchat hlas ve videu, dýchat podle pokynů, a na nic nemyslet. Zpočátku to nebude snadné, ale čím déle budete meditace praktikovat, tím snadněji to půjde, a tím lépe vám bude.

Pozor – nemyslete si, že díky meditacím budete do týdne zdraví, krásní, úspěšní a bohatí! Tak to nefunguje. Meditace vám ale pomohou zklidnit a pročistit mysl, zbaví vás stresu, strachu a pomohou vám nastartovat pozitivní myšlení, díky kterému toto všechno můžete získat.