Beton v interiéru nepřehlédnete! Jak jej kombinovat a nepřehnat to?


Máte rádi nové a netradiční věci, líbí se vám chladný ale zároveň čistý skandinávský styl a chcete si udělat radost? Popřemýšlejte o betonových doplňcích.

Beton v interiéru nepřehlédnete! Jak jej kombinovat a nepřehnat to?

Beton známe úplně všichni, ale spíše jako stavební materiál, jako materiál nevzhledný a obyčejný. Proto vás možná překvapí, že se beton využívá i pro tvorbu netradičních dekorací ale i na výrobu nábytku nebo osvětlení. Přitom může tento prvek jednoznačně rozbít nudu v každém interiéru a přinese mu neobyčejnou jiskru. Jak se naučit betonové prvky v interiéru kombinovat a proč si právě betonové doplňky nebo nábytek vlastně pořídit?

pexels-photo

Přírodní a zcela nenáročný

Betonové výrobky vypadají krásně a hlavně netradičně, takže zaujmou na první pohled. Tento přírodní a na údržbu zcela nenáročný materiál se speciálně opracuje a díky tomu mohou vzniknout skutečně zajímavé a neotřelé kousky, které se dají skvěle kombinovat s ostatním vybavením interiéru. Beton je jako materiál velmi odolný, pevný a také odolává teplu, žáru a okolním podmínkám, jde tedy o materiál s dlouhou životností, o který není nutné se starat. Jako materiál pro výrobu nábytku či bytových doplňků je tak velmi kvalitní a naprosto ideální. Pozor však na to, abyste to nepřehnali.

pexels-photo-6207948

Betonové prvky je třeba vybírat obezřetně, nic se totiž nemá přehánět a beton v interiéru je opravdu nepřehlédnutelný. A kam se hodí betonový nábytek či doplňky nejvíce? Své místo najdou zejména v moderně laděných domácnostech, velmi dobře se budou betonové prvky vyjímat vedle moderního nábytku, je vhodné jej kombinovat s bílou nebo černou barvou, rozumět si ale budou i s červenou, světle růžovou nebo fialovou. Pozor jen na to, aby nebyl prostor přeplácán a betonem zcela zhlcen. Když to přeženete, nebude to působit příjemně ale spíše naopak.

Rozumí si i s jinými materiály

Beton se dá kombinovat skvěle i se dřevem, kovem nebo sklem. Nejčastěji se tak můžeme setkat s využitím tohoto materiálu v kuchyni nebo koupelně, velmi často nechybí na zahradách a terasách, vyrábějí se z něj stoly, pracovní desky, ale i umyvadla. Využívá se i na výrobu osvětlení, lampiček, obrazů a nejrůznějších drobných dekorací. Výjimkou nejsou ani betonové stěny.

Pusťte do svého interiéru nový materiál, který dobře znáte, i když úplně jinak, než doposud.