Žínka nebo houba?

Podívejme se na jednotlivé druhy mycích pomůcek: klasická froté žínka, syntetická mycí houba a mořská houba.
·         Froté žínka má nejlevnější pořizovací náklady. Vydrží téměř věčně, můžeme ji opakovaně prát. Před více jak třiceti lety byla samozřejmou součástí koupelny ale postupem času ji začali vytlačovat jaké náhrady z umělých materiálů. Froté žínka však tělo dokáže krásně namasírovat. Její nevýhodou je že špatně schne a pokud ji nenecháme po koupeli uschnout na topení pak zatuchne a začne zapáchat.
mycí rukavice
·         Syntetické žínka je snadno dostupná téměř v každé drogerii. Její výhodou je že velice snadno schne. Proti mluví to že není ekologická a za život ji budeme muset nesčetněkrát vyměnit za jinou. Některé syntetické žínky vypadají jako síťka svázaná k sobě, často se rozpadají a uvnitř v místě svázání se hůře čistí což opět mluví k její nevýhodě.
·         Mořská houba je k mytí skvělá, snadno schne a její používání je velice příjemné. Mořských hub je na trhu několik druhů od těch nejjemnějších až po ty hrubší, které docení spíše muži. Jedinou nevýhodou jsou vyšší pořizovací náklady které několikanásobně předčí froté a syntetické žínky. Mořská houba působí velice atraktivně a může se stát krásným dárkem. Tady je ovšem důležité upozornit při předávání na výjimečnost této houby, protože jinak se může stát že takovým dárkem snadno urazíme.
 houba na mytí
Je to jako se vším, je dobré ozkoušet a potom soudit. Každý člověk si najde to co mu nejvíce vyhovuje. A tak není divu že každý člen domácnosti může dávat přednost něčemu jinému. Tak i tak, žínka by vždy měla proschnout a nikdy by neměla zůstat ležet na poličce v koupelně bez povšimnutí ať schne snadněji nebo hůře. Můžeme mít sebedražšší a kvalitnější houbu nebo žínku pokud ji nenecháme dostatečně proschnout můžeme si zadělat na kožní potíže protože co je vlhké snadno podléhá plísni. I tady musíme myslet na hygienické návyky a měli bychom dbát aby každý měl svoji houbu nebo žínku a nepoužíval ji jiný člen domácnosti.