Osamělé ženy to mají se stěhováním těžké

Možná, že i vy znáte ve svém okolí nějakou osamělou ženu, která má vzdálené příbuzenstvo na druhém konci republiky, anebo žádné příbuzenstvo nemá, a musí se spoléhat na své vlastní síly. Jenže ne vždy to jde tak snadno, a jsou jisté situace, ve kterých právě ženy selhávají a potřebují pomocnou ruku.

krabice na stěhování

Jednou z takových životních událostí je stěhování v Praze 6. Naštěstí existuje možnost využít služeb stěhovacích firem, které si poradí i s tím, co by někteří z vás neočekávali. Které méně standardní situace řeší stěhovací firmy?

Rozebrat nábytek – demontáž nábytku je pro ženy obvykle nesplnitelný úkol. Rozebrat jej na dílčí části by ještě únosné být mohlo, ale mnohem obtížnější bývá nábytek znovu na novém místě sestavit. Stěhovací firmy mají v popisu práce tento pracovní segment běžně. Poradí si nejen s běžným nábytkem, jako jsou psací stoly, komody, skříně, postele a konferenční stolky, zvládnou demontovat i vestavenou skříň a kompletní kuchyňskou sestavu.

kartonová krabice

Zabalit věci do krabic – pro některé hůře pohyblivé jedince, a nemusí jít vyloženě o ženy v seniorském věku, je velkou pomocí i balení předmětů do kartonových krabic. Jsou to například případy, kdy jde o manipulaci s věcmi uloženými v horních partiích skříní, kam je přístup jen na štaflích, anebo jde o situace, kdy si dotyčné neví rady s balením křehkých předmětů ze skla, keramiky a porcelánu. Někdy je výpomoc při balení vhodná i ženám zdatným, které nemají nikoho blízkého při ruce a potřebují tu a tam něco podržet anebo pomáhat s přenášením těžkých květináčů s rostlinami, komod, skříní, botníků, zrcadel atd.

Nainstalovat bytové doplňky – stěhovací firmy pomohou i s instalací zrcadel, garnýží, svítidel, polic a dalších předmětů. Jde zejména o vrtání do zdiva, které je jak pro ženy, tak i pro některé muže nepředstavitelnou fyzickou zátěží.