Netradiční využití řeckého olivového oleje

Masáž zad – veškeré masáže mohou být účinnější, když je podpoříte kvalitním řeckým olivovým olejem Olivum, za studena lisovaným, bez konzervantů a dalších chemických přísad. Masáže si můžete dopřát častěji, a ideální je to vždy, když máte ochotného partnera, a v provádění masáží se navzájem vystřídáte. Masáž je svým způsobem i předehra k erotice a sexu, tak můžete spojit příjemné s užitečným.

olivový olej

Reflexní masáže chodidel – na chodidla se docela často zapomíná, přitom je to nesmírně citlivá a zásadní část těla pro naše vnitřní nastavení a pocity. Cítíte-li se, jak se říká, „pod psa“, máte mizernou náladu, trpíte depresemi a úzkostmi, máte potíže s trávením, špatně spíte, nedokážete se pořádně soustředit, trpíte hyperaktivitou nebo naopak nedostatkem energie, reflexní masáž chodidel dokáže doslova zázraky. Praktikujte ji pravidelně a využívejte u toho opět olivový olej. Vhodné je, zároveň se naučit ovládat znalost reflexních bodů podle jednotlivých orgánů a částí těla, a tím stimulovat citlivá nervová zakončení na bosých chodidlech přesně podle potřeby. Reflexních masáží se využívalo k léčbě i prevenci většiny chorob už ve starověku a byla by škoda této základní a zároveň velmi účinné metody nevyužít v náš prospěch.

masáž nohou a chodidel

Další využití olivového oleje

Promazání pantů u oken a dveří – nemáte při ruce zrovna technický olej, anebo se vám nechce s tímto toxickým materiálem zacházet, a přesto potřebujete promazat korodující a vrzavé panty od oken, okenic nebo dveří? Stačí vám jen pár kapek olivového oleje a je po starostech. A pokud vám někde ukápne, nic se neděje, a nebude vám vadit ani tehdy, pokud bude olejem ošetřeno prostředí, kde se pohybují malé děti.

Žvýkačka a samolepky – možná jste se již doslechli, že pomocí olivového oleje snadno zlikvidujete žvýkačku přilepenou na oděv nebo do vlasů, a také samolepky, které po sobě zanechávají spoustu lepidla. Zkuste to s olivovým olejem i vy a možná se přesvědčíte, že na tom něco je. Údajně je důležité nechat olej působit delší dobu, alespoň čtvrt hodiny.