Práce bez diplomu, kde lze vydělat

Najít si dobře placenou práci, kde po vás nebudou chtít diplom, a třicet let praxe, se může zdát těžké. Není tomu tak. Existují zaměstnání, kde výše vašeho výdělku záleží především na vaší šikovnosti, a kreativitě. Jaké to jsou?

Práce za barem

Nepotřebujete vysokoškolský diplom, abyste mohli dělat za barem. Ačkoliv tato práce sama o sobě není bůhví jak dobře ohodnocená z hlediska výplaty, dá se při ní vydělat hodně, a to na dýškách. Ve většině podniků si totiž můžete spropitné ponechat, a tak záleží především na vaší šikovnosti a na tom, jak umíte být okouzlující. Rovněž záleží na podniku, který si zvolíte, protože od toho se odvíjí klientela. Ženy si obvykle nejlépe vydělají například v kasinech, kam chodí nejčastěji utrácet muži. Ti dovedou ocenit atraktivní a příjemnou obsluhu, a v případě kdy se jim ve hře daří, to pak pocítíte na spropitném. Mužům se pak vyplatí stoupnout za bar v podniku, který navštěvují převážně ženy. Sympatický, milý, a naslouchající barman si tak může přijít na hezké spropitné. Vše se samozřejmě odvíjí od situace, a nikdo vám nezaručí, že budete mít každý večer šťastnou ruku. S troškou snahy to ale půjde.

muž za barem

Zahradník

Pokud alespoň trošku rozumíte rostlinám, a jste ochotni se učit, lze si i touto prací hezky přivydělat. Vše samozřejmě záleží na zaměstnavateli. Ideální je sehnat si bohaté klienty, kteří stojí o údržbu vlastních, osobních zahrad. Jedná se většinou o bohaté podnikatele, lékaře, nebo ředitele firem, kteří nemají na práci na zahradě čas, ale ocení krásně upravený dvorek. Takoví lidé nemají problém zaplatit vámi požadovanou částku.

práce v zahradě

Autoopravář

Pokud rozumíte automobilům, a dokážete je snadno opravit, přezout pneumatiky, nebo sehnat potřebné díly za atraktivní cenu, není o čem dále diskutovat. Pro začátek můžete začít v soukromé dílně, kde si sami stanovíte ceny za svoji práci. Lidé auta potřebují, a tak chtě nechtě rádi zaplatí za jejich opravu. A že je práce skutečně dostatek. Časem si můžete otevřít vlastní autodílnu, a zajistit si stabilní klientelu.