Meditace a pohyb

Stres je velký strašák v našem životě. Často slyšíme od specialistů, velkých kapacit nebo lékařů, že se nemáme tolit stresovat jenže ono se to snáz řekne, než udělá. Často nás v práci může čekat šibeniční termín nebo také deadline. Můžeme mít starosti doma, tíživou finanční situaci nebo jiné starosti ohledně vztahů. V dnešní uspěchané době se může najít zkrátka úplně cokoliv. Poté je pro nás velice náročné se zklidnit a odpočinout si od veškerého toho shonu.
dívka v legínách

Navíc když budeme v opravdu tíživé situaci může to zajít až tak daleko, že se náš stres rozvine v psychické onemocnění trvalého rázu. Asi nejznámější nemocí, která je spojená se stresem je lupénka. Touto nemocí trpí každý padesátý člověk v České republice. Nejde přitom ani o tak bolestivé onemocnění jako spíš nepříjemné. Nejčastěji se objevuje na hlavě, loktech a kolenou. Jde o vrstvy kůže, která se neustále odlupuje, svědí a do značné míry nám znepříjemňuje život.

Jak tedy správně odbourat stres. Asi nejsnazším řešením je určitým způsobem se zklidnit. Zde přichází na řadu jóga, která může znít někomu jako hloupost, jako východní učení nebo jiné ideologie. Ale pokud budeme brát jógu čistě z pohybového hlediska a z roviny zklidnění jistě to není na škodu.
meditace na molu

Všichni se snažíme mít krásně vypracovaná těla a tento styl pohybu by mohl být určitým řešením Když se zaměříme na podstatu jógy jde o určité propojení naší individuální podstaty s jednotou vesmíru. Pokud se odprostíme od těchto pouček, jak nás to posilní a odprostí od myšlení může být cvičení do značné míry prospěšné.

Nejen, že pomocí různých figur nám může pomoct zpevnit celé tělo, ale také si vyčistíme mysl a můžeme si tak najít čas klidu ve shonu, který každý člověk dnes a denně musí zažívat. Samozřejmě existují i jiné způsoby, jak své tělo zpevnit, ty však můžou být často velice násilné a pro začátečníka nevhodné.