Agenti 007

Poprvé se role zhostil Barry Nelson v televizní adaptaci první knihy v americké televizi v roce 1954, nicméně si všichni pamatujeme jako prvního Jamese Bonda skvělého herce jménem Sean Connery, ve filmu Dr. No v roce 1962. Po tomto filmu přibyly další čtyři Bondovky“ se stejnojmenným hercem. Čtvrtý film vyšel v roce 1967 a v tomto roce se objevilo i nové filmové zpracování knihy Casino Royale, kde byl hlavním hrdinou Davida Niven, jež také v paměti moc neutkvěl.
mezinárodní prostor

Sean Connery ztvárnil britského agenta 007 celkem sedmkrát s jednou pauzou v roce 1969, kdy dostal šanci si zahrát špiona G. Lazenby, avšak pouze jednou. Od roku 1973 přebral Roger Moore, kterému přerušil řadu v roce 1983 Sean Connery.

Pokud se zeptáte na představitele Jamese Bonda, uslyšíte buď jméno S. Connery, R. Moore či P. Brosnan. Méně známý je Timothy Dalton, který se této významné role zhostil jen dvakrát. Pierce Brosnan se objevil jako agent 007 čtyřikrát a šlo mu to velmi dobře.
kulaté kukátko

Jak by měl vypadat tajný agent?

Všechny nezapomenutelné herce v roli britského špiona spojoval důvtip, elegance, chování gentlemana s uhrančivým pohledem a hnědou kadeří a pěkným oblekem.

Tuto linii narušil novodobý James Bond, jehož si zahrál Daniel Craig od roku 2006. Spoustu fanoušků to odradilo od sledování „Bondovek “. Na rozdíl od předchozích představitelů je světlovlasý, sice je elegantní a mužné postavy, ale obličejem spíše působí jako protivník Bonda, nicméně nějaké fanoušky si nakonec přeci jen získal.

Velice zajímavě vyšla statistika, která byla provedena v říjnu tohoto roku ve Spojených státech amerických, kdy se ptali lidí, kdo je nejoblíbenějším hercem v roli agenta. Nejoblíbenějším jednoznačně zůstává Sean Connery, v jehož závěsu je Pierce Brosnan. Bronz získal Roger Moore, za nímž pokulhává Daniel Craig. Na čtvrtém místě se umístil Timothy Daltona.

Když tedy někdo vysloví slovo agent 007 nebo James Bond, herci S. Connery a P. Brosnan jsou stále synonymem.